ZAPISI Z GORA

Ste si ob obisku gora zaželeli, da bi imeli seboj dnevnik, kamor bo zapisali vaše vtise. Na vrhu človek resnično zadiha in z veseljem bi vsak s seboj vzel vse vtise, veselje in srečo, ko stopiš na vrh ali dosežeš cilj.  Že poznate knjigo Zapisi z gora? Predstavljamo vam Sandro Pohole, ki je ustvarila to čudovito beležko, ki bo prav gotovo vaš sopotnik na izletih.

1. Kako bi se opisali v parih stavkih, kdo je Sandra in kaj najraje počne v prostem času?
Sem grafična oblikovalka, ki je rada zahajala v gore in veliko kolesarila a sem zaradi multiple skleroze morala svoja hobija opustiti.

2. Od kje ideja za priročnik za otroke?
Pred leti, ko sem še lahko zahajala v gore sem pogrešala planinsko knjižico, ki bi bila več kot samo beležka. In ker se ukvarjam z oblikovanjem sem se odločila, da jo naredim. Tako so nastali Zapisi z gora.

3. Ste sami tudi velika ljubiteljica izletov in pohodov?
Kot rečeno sem, vendar zaradi bolezni lahko gore le še opazujem od daleč in obujam spomine ob listanju Zapisov z gora.

4. Je vaša knjižica že polna žigov?
Moja knjižica je precej polna pohodov in kolesarskih doživetij tako z domačih, kot iz tujih gora, predvsem Dolomitov.

5. Na katerega ste najbolj ponosni in na katerega vas veže smešna prigoda?
Kar se vzponov tiče mi je najbolj ostal v spominu prvi zimski vzpon na Krn. Bil je moj prvi zimski dvatisočak. Od kolesarskih doživetij pa se rada spominjam vzpona na Mangartsko sedlo iz Kobarida, pa večkrat prevožen Vršič ... Prav na posebnem mestu pa je zapisan gorski prelaz Stelvio v Italiji. Prav od tu se spominjam, kako so mi pod kolo skakali svizci ...

6. Se vam zdijo otroci težavni pohodniki ali ste se poleg njih naučili še kaj novega?
Sama otrok nimam, a sem se na prigovarjanje staršev, ki že uporabljajo Zapise z gora in imajo težave z motiviranjem otrok odločila, da izdam še planinski dnevnik namenjen njim. Prvi zapisi z gora so že postali prava uspešnica, odziv staršev pa je neverjeten. Odkar je izšel, sem prejela nešteto pohval. Dnevnik je več kot planinska spominska knjiga, je tudi didaktičen in poučen.

7. Kako se vi odločite kam vas bo tisti dan odnesla pot? Glede na priporočila prijateljev, brskanje po internetu...?
Še ko sem lahko zahajala v gore sem se običajno pridružila partnerju, ki je strasten turni smučar. Ravno zaradi tega sem v hribe zahajala predvsem pozimi. Poletja so bila bolj rezervirana za potovanja in domačo Slivnico.

8. Radi raziskujete Slovenijo in kateri je vaš najljubši kotiček?
Slovenijo obožujem. Zdaj že kar nekaj let del dopusta preživim doma in odkrivam različne konce Slovenije. Zelo všeč mi je Prekmurje in Goričko. Tam so odlične možnosti za kolesarjenje. Dobre ceste in malo prometa. Sicer pa je povsod lepo, a doma na Cerkniškem jezeru je najlepše.

9. Kateri vrh ste največkrat osvojili in katerega bi priporočili našim bralcem?
Največkrat sem bila kar na domači Slivnici, tako peš kot s kolesov. Potem pa je tu še Snežnik ... spomnim se da smo bili eno zimo tam kar 11x. Vzpon na Slivnico je zelo primeren za družine z otroki, vrh pa te nagradi s prekrasnim razgledom na Cerkniško jezero s Snežnikom v ozadju, na drugi strani pa ob jasnem vremenu pogled seže vse do Alp in Karavank.

Sandri Pohole se lepo zahvaljujemo za intervju in veseli smo, da so tudi otroci dobili svoje Prve zapise z gora, ki so nepogrešljivi v nahrbtnikih tudi naših mladičkov.

Sledite ji lahko na njenem FB, IG ali obiščete spletno stran www.zapisizgora.si

Kot veste Družinski izleti radi sledimo zanimivim pustolovcem, avanturistom po duši in srcu, ki nas s svojo energijo prepričajo, da so CARjiii in prav taka simpatična punca je tudi Urška Ahac, športnica, da ji ni para. Wauuu. Kapo dol.

Poglej več ...

Unikaten nakit pod imenom B-Reflection, ki ga ustvarja umetnica Bojana Petek, nas je povsem navdušil. Zato smo Bojano malo zaslišali, da nam pove več o sebi, svojem delu in navdihu, ki jo spremlja pri izdelavi teh čudovitih izdelkov.

Poglej več ...

Zapisi z gora, beležka, ki je nujna v nahrbtniku vseh ljubiteljev gora. Intervju S Sandro Pohole, ki je ustvarila ta čudovit dnevnik, kamor si lahko zapišete vtise in doživetja.

Poglej več ...

Zakaj se splača zapustiti varnost doma in iti malo naokrog. Pa četudi težkih nog naokrog. Jure Marolt se strinja, da znajo biti z mulčki izleti res prava pustolovščina;)

Poglej več ...

A poznate tiste vrste ljudi, ki gredo na 2000ka že za zajtrk? Respect. Od ideje do izvedbe smo spremljali Dejana Strojana, sicer navdušenca nad našimi vršaci, ki je prehodil slavno pohodniško pot- JULIANA TRAIL.

Poglej več ...

Z znano fotografinjo Tamaro Bizjak o pristnih trenutkih, ki nam s fotografijo ostanejo za vedno. Tamara je družinska in poročna fotografinja, ptica selivka, ki jo ljubezen nosi med Evropo in Južno Ameriko. Nam je izdala kar nekaj zanimivih stvari o sebi, svojem delu ter namigih za dobre družinske fotografije.

Poglej več ...

Otroška nosilka predstavlja za starše predvsem svobodo pri gibanju. Aktivni starši, ki so vajeni hoditi na izlete, se ukvarjati s športom in radi zahajajo v hribe, bodo lahko tako svojega otroka vzeli povsod s seboj, ta pa bo nad nošenjem v otroški nosilki navdušeno odkrival svet skupaj s starši.

Poglej več ...

Nekaj samo za Vas mamice! Vodena meditacija za umiritev misli ter sprostitev telesa in duha. Le katera lahko sledi vsej tej otroški HIPER energiji, ne, da bi kdaj pa kdaj potrebovala kakšen trenutek le ZASE;)?

Poglej več ...

Perejo plenice? Čudaki! Ali so v resnici JUNAKI? Na vsakem od nas je odgovornost, da začne sam pri sebi bolj skrbeti za okolje. Najprej doma. V družini. Družinski kompas o MISIJI: Ekologija!

Poglej več ...

Družinski izleti v hribe z našimi najmlajšimi predstavljajo najlepša doživetja v našem življenju. A velja upoštevati pravilo: VARNO V GORE! Intervju z gorskim reševalcem Žanom Karničarjem.

Poglej več ...

Ste navdušen pohodnik in obožujete hribe? Vaše najmlajše pa je težko prepričati, da se vam pridružijo na pohodih? Podajamo vam nekaj praktičnih nasvetov, kako lahko tudi vaši mulčki postanejo pravi mali navdušenci nad hribi.

Poglej več ...

Potovanje z dojenčkom z letalom predstavlja skoraj za vsako mamo vsaj rahel stres. Ampak, nič ni nemogoče in z dobro organizacijo ter nekaj namigi je lahko vaše potovanje prava potovalna dogodivščina.

Poglej več ...

Gozdne učilnice in poučevanja na prostem nam nudijo dovolj prostora za akademska znanja, razvoj socialnih veščin, izkušnje, sodelovanje in osebno predanost delu, radovednost, domišljijo in spontane individualne iniciative.

Poglej več ...

V redu je, če starši otrokom dovolimo izraziti njihove želje. Spodbujajmo jih, da se jih čim bolj zavedajo in pustimo, da nam o njih odprto govorijo.

Poglej več ...

Kako? Ja težko, kakopak;) Ravno zato, so nam lahko v veliko pomoč kartice, ki s sličicami prikazujejo dnevna rutinska opravila. S karticami bo učenje naših malčkov precej lažje.

Poglej več ...