Muzej Grad Štanjel
Muzej Grad Štanjel
Vas zanima, kako je občutiti moč in hlad burje? V Muzeju na gradu Štanjel lahko burjo srečate vsak dan, saj je del razstave tudi vetrovnik, kjer vas ta kraška čarovnica dodobra prepiha!
Fiesa-Piran sprehajalna obalna pot
Fiesa-Piran sprehajalna obalna pot
Pot nas vodi ob morju vse od kampa v Fiesi pa do Pirana. Pot je kratka, postreže s prelepim razgledom na naše morje in je primerna tako za otroški voziček, kot za krajši sprehod z našimi najmlajšimi družinskimi člani. Zaliv Fiesa je najbolj poznan po dveh slikovitih jezerih, ki sta nastali kot posledica odkopavanja gline za potrebe bivše opekarne.
Goče
Goče
Samo dobrih dvesto duš še živi v vasi, a slikovita in skrivnostna je enako kot pred sto ali skoraj tisoč leti. Skrita na prelomu med Krasom in Vipavsko dolino napoji dušo bolj kot toskanski griči.To je vas Goče.
Grad Rihemberg-Branik
Grad Rihemberg-Branik
Grad Rihemberk je najmogočnejši in eden najstarejših gradov na Primorskem, ki je do danes ohranil starodavno srednjeveško zasnovo.
Grad Socerb
Grad Socerb
Prepustite se vonju morja in čudovitemu razgledu nad Tržaški zaliv. Zelo lep družinski izlet, ki ga lahko izpopolnite tudi z obiskom bližnje kobilarne Lipica.
Hrib Trstelj na Krasu
Hrib Trstelj na Krasu
Trstelj (643 mnm) je najvišji hrib na slovenskem Krasu, hkrati pa tudi najvišji vrh Črnih hribov, ki se dvigajo nad planoto Tržaško-komenskega krasa med Lipo in Opatjim selom ter padajo proti Vipavski dolini med Dornberkom in Mirnom.
Kaštelir Korte
Kaštelir Korte
Le 15 minut vožnje iz mestnega jedra se nahaja vas Korte, kjer so se pred 5000 leti naselili Histri, ki so na vzpetini nad vasjo postavili svoje domovanje. Prazgodovinsko gradišče v Kortah oziroma kaštelir s svojimi 1230 m2 predstavlja največjo naselbino te vrste v Slovenski Istri.
Kokoš
Kokoš
663 metrov visoka Kokoš, greben na jugovzhodu Tržaško-Komenskega Krasa na slovensko-italijanski meji, je prepredena z lepo urejenimi potmi, lahko dostopna, z razgibanim in nezahtevnim terenom in lepimi razgledi.
Koper- Lov za pravico
Koper- Lov za pravico
Verjetno še kdo izmed vas, tako kot mi, obisk Kopra enači s sprehodom ob obali in promenadi ali pa z rolanjem vse do Izole. S tem sploh ni nič narobe, pozabimo pa, da je Koper še veliko več kot samo to.
Lipica
Lipica
Lipica je najstarejša evropska kobilarna, ki kontinuirano vzreja eno najstarejših kulturnih pasem konj. Kot taka nosi izjemen pomen kulturno zgodovinske in naravne dediščine, tako za slovensko, kot širše evropsko okolje.
Mesečev zaliv
Mesečev zaliv
Ko boste z otroki raziskovali slovensko obalo, je obisk plaže Mesečev zaliv skoraj nujen. Ta naravna znamenitost vas bo povsem očarala. No, seveda pa se bo za dostop do zaliva potrebno malce potruditi:) Kot za vse najboljše stvari, kajne?
Mitski park Rodik-Babina pot
Mitski park Rodik-Babina pot
Z otroki raziskujemo Kras. Po našem mnenju eden lepših koncev Slovenije, je lahko pobeg v neokrnjeno naravo, polno zanimivih kraških pojavov. Obiščite Mitski park nad vasjo Rodik v Brkinih.
Obalna cesta Koper-Izola
Obalna cesta Koper-Izola
Vesela novica za večino prebivalcev naše Istre, pa verjetno še za koga iz kontinenta. Znamenita Obalna cesta Koper-Izola, leta 1837 zgrajena in znana tudi kot “Riva Lunga se je zaprla za motorni promet.
Od Hotela Salinera čez soline
Od Hotela Salinera čez soline
Salinera je odlično izhodišče za sprehode, izlete in raziskovanje Strunjanske doline ter naravnega rezervata. Pot nas vodi ob morju do solinarske hiške, kjer si lahko pogledamo čudovito zbirko predmetov iz življenja in dela solinarjev na drugo stran solin do plaže hotela Krka. Nato pa spet nazaj.
Od Strunjana do Izole
Od Strunjana do Izole
Mi smo izlet pričeli v Strunjanu, z otroškim vozičkom smo obrali pot, ki je bila ponekod sicer malo težje prehodna (makedam), a tik ob tej poti je tudi asfaltirana pot, ki je lažje prevozna z otroškim vozičkom. Naša izbrana pot je primernejša za peš hojo ali hojo z nosilko.
Pliskina pot
Pliskina pot
Vas Pliskovica naj bi dobila ime po ptici pliski (pravijo ji tudi bela pastirica), ki jo je pogosto opaziti v bližini naselij in ob kraških kalih. Značilnost ptice pliske je pliskanje ali udarjanje z repom ob tla, kar ji daje zelo živahen značaj.
Pokopališče školjk-Ankaran
Pokopališče školjk-Ankaran
Školjčna sipina v zalivu Polje med Koprom in Ankaranom je edina školjčna sipina v Sloveniji. Nahaja se v neposredni bližini Luke Koper, severno od ustja reke Rižane.
Pot kamna-Volčji Grad
Pot kamna-Volčji Grad
Kras ima ogromno pohodnih poti in brez težav si lahko izberete tako, ki bo všeč vsem udeležencem izleta. Mi smo si izbrali skok v vasico Volčji Grad, kjer se tudi začne učna pot Kamen, ki predstavi naravne in kulturne posebnosti tega dela Slovenije.
Seča krožna pot nad Sečoveljskimi solinami
Seča krožna pot nad Sečoveljskimi solinami
Mi smo vsekakor ljubitelji naše prelepe Obale, tole prelepo krožno pot z razgledom nad Sečoveljskimi solinami, pa smo odkrili letošnje poletje, ko smo na bone dopustovali v Seči. In prav presenečeno ugotovili, da smo do tedaj zamujali tisto turistom manj znano Obalo. Naj vam razkrijemo prelepo krožno pot, ki jo lahko obiščete peš ali s kolesom. Ob razgledu pa boste ves čas vzklikali...wauuuuu. Kako je Slovenija lepa.
Sečoveljske soline
Sečoveljske soline
Sečoveljske soline lahko obiščete peš ali s kolesom. Krajinski park Sečoveljske soline (KPSS) obiskovalcem nudi doživljanje parka na različne načine: usmerjanje (informacijska središča in točke, informativne table, parkovne poti), vodeni obiski pa tudi delavnice v naravi. Vsekakor pa je fotoaparat obvezna oprema na tem družinskem izletu.
Slap Veli Vir, Sokoliči
Slap Veli Vir, Sokoliči
V kolikor vas mikajo izleti po obalno-kraški regiji in obožujete vonj borovcev, ni pa vam do množičnega turizma na obali, je obisk slapu Veli Vir v Sokoličih, prava izbira za lep družinski izlet.
Strunjanske soline
Strunjanske soline
Pot nas vodi ob morju do solinarske hiške, kjer si lahko pogledamo čudovito zbirko predmetov iz življenja in dela solinarjev.
Škocjanske jame
Škocjanske jame
Park Škocjanske jame leži na skrajnem jugozahodnem delu matičnega krasa, blizu Divače. Škocjanske jame so zaradi izjemnega podzemnega kanjona, temeljnih raziskav kraških pojavov, bogate arheološke dediščine in velike biotske raznovrstnosti od leta 1986 vpisane na UNESCOv seznam svetovne kulturne in naravne dediščine.
Škratji Kras
Škratji Kras
Že šesta pot zavoda Škrateljc je prav tako kot ostale, zelo lepo urejena, zanimiva tako podmladku, kot staršem in poteka po gozdnih poteh.