KAJ O SLOVENIJI POREČEJO TUJCI? INTERVJU S Tomasom Kastelicem, Argentina

Vas zanima kaj nad našo prelepo Slovenijo porečejo tujci, ki so jo obiskali, živijo ali so živeli v naši državi? Vprašali smo svoje prijatelje iz tujine, pri katerih se je Slovenija znašla na njihovi MUST VISIT listi! In se globoko vsidrala tudi v srce.

7 kratkih vprašanj in zanimivih odgovorov. Vprašali smo Tomasa Kastelica, Argentina

1. Si bil v Sloveniji samo na obisku ali si tukaj tudi živel in kako dolgo?
Slovenijo sem obiskal že večkrat, a le enkrat kar za 3 mesece. Tako nisem nikoli živel za stalno, toda po osmih obiskih in ker sem Slovenec, se vsakič, ko grem, počutim kot normalen državljan.

2. Kakšen je bil tvoj prvi vtis?

Lepo, bilo je resnično čustveno, ko sem obiskal deželo starih staršev, kraje, kjer so se rodili in sem prvič srečal vse svoje sorodnike. Če sem že imel močno povezavo s svojimi koreninami, sem se prvič v Sloveniji tudi zaljubil v to državo.

3. Kam vse si šel na izlet?

Prvič je bil edini čas, ko sem si Slovenijo res ogledoval kot turist, zato sem šel na vsa običajna mesta. Bled, Bohinj, Triglav, Ljubljana, Piran, Postojnska jama, Trojane, Maribor, Cerknica, Koper, Slap Savica…

4. Kateri kraj te je najbolj očaral in bi ga za obisk priporočil svojim prijateljem?

Težko vprašanje. Priporočal bi vse. Lepota Slovenije je v tem, da si lahko v zelo kratkem času ogledate vsa večja mesta, turistične znamenitosti itd. Torej, treba si je ogledati Bled ... Ali pa sedeti ob strani Ljubljanice, in piti pivo ... ali pa se povzpeti na Triglav. Če pa bi priporočal kaj res osebnega, bi se ustavil pri Čusperku, od koder izvira moja družina, in spil bi pivo v Limberku lokalni gostilni in se povzpel na Ostri vrh, kjer vas pričaka prelep razgled.

5. Kje si dobil informacije o izletih?
Vse, kar sem počel, sem počel s svojo družino in prijatelji, ki tu živijo. Tako sem informacije dobil iz prve roke.

6. Glavna razlika v turizmu med Slovenijo in tvojo državo?

Da Slovenija je v primerjavi z Argentino res majhna ... tako, da je potovanje od ene točke do druge povsem drugačno. Samo za idejo, tukaj moramo prevoziti 500 km, da pridemo do morja ... ali 1000 km do gora ... do Andov. Tako , da smo vajeni dolgih potovanj.

7. Nastej 3 najljubše izlete.

Plezanje na Triglav, obisk Postojnske jame, aaaa ... mmmm ... to ni izlet, a kljub temu ena mojih najljubših dejavnosti je spontano ustaviti se kjerkoli na poti in popiti pivo.

 

Odgovarjal je Tomas Kastelic, Argentina

Kot veste Družinski izleti radi sledimo zanimivim pustolovcem, avanturistom po duši in srcu, ki nas s svojo energijo prepričajo, da so CARjiii in prav taka simpatična punca je tudi Urška Ahac, športnica, da ji ni para. Wauuu. Kapo dol.

Poglej več ...

Unikaten nakit pod imenom B-Reflection, ki ga ustvarja umetnica Bojana Petek, nas je povsem navdušil. Zato smo Bojano malo zaslišali, da nam pove več o sebi, svojem delu in navdihu, ki jo spremlja pri izdelavi teh čudovitih izdelkov.

Poglej več ...

Zapisi z gora, beležka, ki je nujna v nahrbtniku vseh ljubiteljev gora. Intervju S Sandro Pohole, ki je ustvarila ta čudovit dnevnik, kamor si lahko zapišete vtise in doživetja.

Poglej več ...

Zakaj se splača zapustiti varnost doma in iti malo naokrog. Pa četudi težkih nog naokrog. Jure Marolt se strinja, da znajo biti z mulčki izleti res prava pustolovščina;)

Poglej več ...

A poznate tiste vrste ljudi, ki gredo na 2000ka že za zajtrk? Respect. Od ideje do izvedbe smo spremljali Dejana Strojana, sicer navdušenca nad našimi vršaci, ki je prehodil slavno pohodniško pot- JULIANA TRAIL.

Poglej več ...

Z znano fotografinjo Tamaro Bizjak o pristnih trenutkih, ki nam s fotografijo ostanejo za vedno. Tamara je družinska in poročna fotografinja, ptica selivka, ki jo ljubezen nosi med Evropo in Južno Ameriko. Nam je izdala kar nekaj zanimivih stvari o sebi, svojem delu ter namigih za dobre družinske fotografije.

Poglej več ...

Otroška nosilka predstavlja za starše predvsem svobodo pri gibanju. Aktivni starši, ki so vajeni hoditi na izlete, se ukvarjati s športom in radi zahajajo v hribe, bodo lahko tako svojega otroka vzeli povsod s seboj, ta pa bo nad nošenjem v otroški nosilki navdušeno odkrival svet skupaj s starši.

Poglej več ...

Nekaj samo za Vas mamice! Vodena meditacija za umiritev misli ter sprostitev telesa in duha. Le katera lahko sledi vsej tej otroški HIPER energiji, ne, da bi kdaj pa kdaj potrebovala kakšen trenutek le ZASE;)?

Poglej več ...

Perejo plenice? Čudaki! Ali so v resnici JUNAKI? Na vsakem od nas je odgovornost, da začne sam pri sebi bolj skrbeti za okolje. Najprej doma. V družini. Družinski kompas o MISIJI: Ekologija!

Poglej več ...

Družinski izleti v hribe z našimi najmlajšimi predstavljajo najlepša doživetja v našem življenju. A velja upoštevati pravilo: VARNO V GORE! Intervju z gorskim reševalcem Žanom Karničarjem.

Poglej več ...

Ste navdušen pohodnik in obožujete hribe? Vaše najmlajše pa je težko prepričati, da se vam pridružijo na pohodih? Podajamo vam nekaj praktičnih nasvetov, kako lahko tudi vaši mulčki postanejo pravi mali navdušenci nad hribi.

Poglej več ...

Potovanje z dojenčkom z letalom predstavlja skoraj za vsako mamo vsaj rahel stres. Ampak, nič ni nemogoče in z dobro organizacijo ter nekaj namigi je lahko vaše potovanje prava potovalna dogodivščina.

Poglej več ...

Gozdne učilnice in poučevanja na prostem nam nudijo dovolj prostora za akademska znanja, razvoj socialnih veščin, izkušnje, sodelovanje in osebno predanost delu, radovednost, domišljijo in spontane individualne iniciative.

Poglej več ...

V redu je, če starši otrokom dovolimo izraziti njihove želje. Spodbujajmo jih, da se jih čim bolj zavedajo in pustimo, da nam o njih odprto govorijo.

Poglej več ...

Kako? Ja težko, kakopak;) Ravno zato, so nam lahko v veliko pomoč kartice, ki s sličicami prikazujejo dnevna rutinska opravila. S karticami bo učenje naših malčkov precej lažje.

Poglej več ...