Pustolovski park v soteski Čepa Tscheppaschlucht -Avstrija 10033

Pustolovski park v soteski Čepa Tscheppaschlucht -Avstrija

Regija Koroška
Izhodišče Loibelpaß Bundesstraße B91 – Parkplatz Tscheppaschlucht, 9163 Unterbergen. – avstrijska stran ceste na Ljubelj
Trajanje poti 2-3h
Najprimernejši čas za obisk spomladi, poleti, zgodaj jeseni
Primerno za od 3 - 6 let , 6+ let
Zahtevnost različne težavnosti

Opis poti

Le nekaj minut od slovenske meje pri Ljubelju se nahaja Pustolovski park v soteski Čepa (Tscheppaschlucht), prvi in največji pustolovski park na avstrijskem Koroškem. Park ponuja nepozabno doživetje za vso družino - od najmlajših pustolovcev do odraslih ljubiteljev adrenalina.

Plezalne poti so domiselno umeščene med drevesne krošnje in prilagojene naravni razporeditvi gozda, zato obiskovalcem omogočajo pristno doživetje narave. Pred začetkom vsak prejme vso potrebno varnostno opremo in navodila za varno uporabo, tako da je zabava brezskrbna in primerna tudi za družine z otroki (+5 let).

V parku vas čaka kar 87 različnih plezalnih elementov ter več raznolikih plezalnih poti različnih težavnostnih stopenj, zato bo vsak našel izziv po svojem okusu. Posebna atrakcija sta dva spektakularna 300-metrska zipline spusta (Flying Fox), ki poskrbita za pravo dozo adrenalina in čudovite razglede na okoliško naravo in sotesko Čepa.

Za obisk priporočamo parkiranje na parkirišču Tscheppaschlucht, od koder vas do pustolovskega parka loči približno 5 minut prijetne hoje.

Če iščete aktivno družinsko doživetje v naravi, kjer se prepletajo gibanje, zabava in pustolovščina, je Pustolovski park v soteski Čepa odlična izbira za enodnevni izlet.

Doživite pravo pustolovščino med krošnjami dreves!

Obisk pustolovskega parka lahko združite tudi z raziskovanjem slikovite soteske Čepa, ene najbolj priljubljenih naravnih znamenitosti avstrijske Koroške, znane po slapovih, mostovih in osupljivih razgledih. Tako družinski izlet postane popolna kombinacija gibanja, zabave in stika z naravo.

VEČ O PARKU NAJDETE TUKAJ.

Odpiralni čas: 1. maj – 28. junij Sobota, nedelja, prazniki od 10. do 18. ure.

29. junij do 6. september dnevno od 10. do 18. ure.

12. september – 11. oktober sobota, nedelja od 11. do 16. ure.

Zadnji vstop je 2 uri pred zaprtjem parka!!!

 

Zemljevid



Gostinski lokal v bližini

Gasthof Pension Deutscher Peter

Po premaganih plezalnih izzivih in adrenalinskih zipline spustih priporočamo postanek v Gasthof Pension Deutscher Peter, ki se nahaja v neposredni bližini soteske Čepa. Tam si lahko privoščite okusno kosilo ali sladico ter si naberete novih moči po aktivnem dnevu v naravi. Posebej bodo nad obiskom navdušeni otroci, saj si lahko ogledajo tudi številne domače živali, med njimi lame, osle, gosi, kokoši, ovce itd.

 

 Loiblpass 4

9163 Unterbergen Rosental

+43 4227 6220-0

 

Vita in Olja priporočata

Na osmih različno zahtevnih progah obiskovalce čaka kar 87 plezalnih elementov, posebna atrakcija pa sta dva spektakularna zipline spusta nad sotesko.

Zipline v pustolovskem parku poteka neposredno nad sotesko Čepa, zato lahko med spustom občudujete edinstven pogled na divjo naravo in globoko sotesko pod seboj.

Novo v letu 2026 !!!

NOVA 8M VISOKA PLEZALNA STENA IN NOVA PROGA ZA VRTČEVSKE OTROKE BREZ VARNOSTNEGA PASU !!!

8 plezalnih poti z 87 različnimi elementi, ki so umeščeni visoko v krošnje dreves, predstavlja izziv za vso družino.